Atrakcje w pobliżu

Turystyka górska:

Brenna

Brenna to malownicza wieś położona między Cieszynem a Bielskiem Białą. Po za trasami górskimi znajdziemy tutaj także stadninę koni, wyciągi narciarskie, przystań kajakową w Brennie Leśnicy a latem możemy się też złapać na letnie kino w amfiteatrze.

Góra Żar

Szczyt, który cieszy się ogromną popularnością. Nie chodzi tutaj tylko o trasy turystyczne i narciarskie. By zdobyć górę możemy wyruszyć w pieszą wędrówkę lub wybrać kolej linowo-terenową. U podnóża góry można znaleźć lotnisko dla szybowców. Na górze działa też szczytowo-pompowa elektrownia, której zbiornik znajduje się na samym szczycie!

Sztuczne kąpieliska:

Najpopularniejsze kąpieliska można znaleźć w Bielsku-Białej i Żywcu, ale nie brakuje ich również w Kętach czy Andrychowie.

Rozrywka:

Region obfituje w przeróżne rozrywki – zaczynając na kinach, przez galerie i na muzeach kończąc. Zarówno Bielsko-Biała jak i Żywiec oferować mogą dyskoteki czy puby, natomiast dla miłośników zakupów śmiało polecić można galerię Sfera w Bielsku-Białej. Turystyka witryna rozrywkowa powinna też wspomnieć o Zatorlandzie, gdzie nasze pociechy mogą się świetnie bawić zarówno w Parku Rozrywki jak i w Parku Ruchomych Dinozaurów Dinozatorland.

Okoliczne miejscowości:

Bielsko-Biała przez miejscowych nazywana jest stolicą Podbeskidzia. Piękne miasto, łączące nowoczesność, tradycję i górskie otoczenie. Okoliczne rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe nadają miastu niesamowitego klimatu i przyciągają miłośników pieszych wędrówek z całego kraju. Odwiedzając miasto warto przejść się do Zamku Książąt Sułkowskich, Katedry Św. Mikołaja, Ratuszu czy zespołu zabytków staropolskich.

Żywiec to piękne miasto położone nad Jeziorem Międzybrodzkim w otoczeniu górskich szczytów. Malownicze widoki połączone z zabytkami tworzą w Żywcu niepowtarzalną atmosferę. Stary Zamek oraz Pałac Habsburgów położony jest na terenie parku. Warto odwiedzając Żywiec zahaczyć o Arcyksiążęcy Browar Żywiecki, który do dziś tętni życiem i można w nim dowiedzieć się w historii i tradycjach warzenia piwa.